2016-11-04
Завершився ІІ Міжнародний конкурс скрипалів, генеральним спонсором якого виступив український бренд «Світоч».
Десятиденне міжнародне змагання на звання найкращого скрипаля серед молодих віртуозів завершилося. 30 жовтня у Львові відбувся урочистий гала-концерт переможців ІІ Міжнародного конкурсу скрипалів Олега Криси.
Змагатися за титул віртуоза і найкращого виконавця до Львова з’їхалися 27 скрипалів з десяти країн світу — Польщі, Іспанії, Японії, Китаю, США, Південної Кореї, Франції…
Цьогорічний конкурс вдруге очолив видатний Маестро, колишній львів’янин, а тепер професор американської Істменської музичної школи у Рочестері Олег Криса. Як зазначив пан Криса, оскільки рівень конкурсу інтернаціональний, а це тягне за собою багато проблем, насамперед економічних, треба було знайти спонсорів. Львівська кондитерська фірма “Світоч”, як і три роки тому, цьогоріч знову виступила поважним спонсором. Завдяки “Світочу” на конкурс вдалося запросити не лише таку велику кількість конкурсантів — 27 осіб з різних країн світу, а й членів журі з Японії, Фінляндії, Австрії, Польщі та Америки.
Олег Криса відзначив, що основна мета конкурсу – популяризація української музики. Її виконання стало обов’язковим для всіх учасників. “Україні допомогли всі континенти музикою. Ми відкрили нові таланти, котрі згодом зможуть очолити оркестри світового рівня. Конкурс набирає популярності в усьому світі. Раді, що класичні твори українських композиторів виконують музиканти багатьох країн світу. Таким чином знайомимо широку аудиторію з досягненнями української високої музики”, — сказав Маестро.
Генеральний директор Nestle в Україні та Молдові Ансгар Борнеманн розповів, що «головна мета Nestle на Міжнародному конкурсі скрипалів – підтримка українських культурних традицій, розвиток музичної спадщини й талановитої молоді. Це – найліпший спосіб для суспільства мати гармонійний та успішний розвиток. Цього року ми продовжили співпрацю з конкурсом і пишаємося тим, що він збирає таланти з усього світу у шоколадній столиці України, звідки у 1882 році розпочалась історія «Світоча». Від імені Nestle щиро дякую організаторам, членам журі, учасникам за чудове свято музики, яке подарували Львову і світу. Пишаємося тим, що «Світоч» бере участь у створенні цієї традиції».
«Фабрика «Світоч» – бренд, який народився у Львові, бренд, що дарує щастя, – каже Ансгар Борнеманн. – Це місто залишається беззаперечним осередком української духовності та національної ідентичності. Українські музиканти та виконавці завдяки конкурсу мають можливість орієнтуватися на найкращі світові зразки скрипальського мистецтва. Ця подія має на меті надихнути молодь України, а також всього світу йти за своїми мріями».
За словами організатора конкурсу, президента Мистецького об’єднання “Світ класичної музики” Сергія Подолянчука, міжнародний конкурс у Львові відбувся вдруге, попри воєнний конфлікт на сході України. Порівняно з першим конкурсом, який проводили у 2013 році, цьогорічне змагання відкрило нові імена і “дало путівку” у світ класичної музики багатьом молодим музикантам.
Попри те, що організатори не ставили умови вивчати твори Скорика та Губаренка напам’ять, більшість конкурсантів зробили це з власної ініціативи. Також виконували твори Баха, Бетховена, Венявського, Моцарта, Брамса, Равеля, Паганіні та інших класиків світової музики.
Вхід на концертні виступи учасників був вільним. Тому львів’яни та гості міста могли насолодитися насиченою програмою та підтримати конкурсантів.
Найкращим музикантом журі назвало корейську скрипальку зі Сполучених Штатів Еллі Сах і вручило їй найвищу премію – 20 тисяч євро. Друге місце присудили японській скрипальці Еймі Вакуй і вручили 10 тисяч євро. Вісім тисяч євро за третє місце було присуджено Маруер Карменовій з Казахстану.
Спеціальними призами нагородили трьох виконавців. Ірландському скрипалеві Девіду Тобіну подарували футляр BAM France від бренду-виробника. Майстровий смичок від Олега Криси залишився в Україні. Його вручили нашій скрипальці Ярославі Милявській. Скрипку від першої української майстерні “СКМ-Luthier” роботи Юрія Куюна подарували українці Яні Стадник. Всі учасники другого туру отримали дипломи півфіналістів. А дипломи наймолодших учасників конкурсу скрипалів Олега Криси і пам’ятні монети від міста було вручено польському музиканту Антоні Інґєлєвіч і Мірай Оцука з Японії.
Джерело: http://wz.lviv.ua/life/186332-najkrashcha-skripal-ka-koreyanka-elli-sakh-z-ameriki