Положення Конкурсу 2019

ІII Міжнародний конкурс скрипалів Олега Криси відбудеться у м. Львові (Україна) в період з 17 по 27 жовтня  2019 року. Засновником конкурсу є Громадська організація «Мистецьке об’єднання «Світ класичної музики».

Вік конкурсанта повинен бути не менше 15 і не більше 29 років на момент відкриття конкурсу. Реєстрація учасників буде відбуватися в приміщенні оргкомітету 18 жовтня  2019 року. Жеребкування відбуватиметься в приміщенні філармонії 18 жовтня 2019 року.

Завантажити заявку на участь

TwitterLinkedInDigg

Заявку на участь у конкурсі можна подати як в електронному вигляді  (info@olehkrysa-competition.com), так і поштою.

Завантажити заявку на участь

Кінцевий термін подачі заявок для участі в конкурсі 10 липня 2019 року.

До заявки необхідно додати наступні документи:

 • Копію паспорта або свідоцтва про народження, що підтверджують вік кандидата;
 • Кольорові фотографії, бажано в цифровому форматі (роздільна здатність 1800 х 1200 px), включно одне фото крупним планом (розмір 13х15), яке б підходило для публікації;
 • Копію документів щодо нагород на інших конкурсах;
 • Рекомендація знаного скрипкового виконавця чи педагога;
 • Коротка творча біографія учасника;
 • Невідредагований запис програми у форматі DVD, яка записана в період з 01.06.2018 року по 01.07.2019 року. При цьому, кожний окремий твір повинен бути записаний повністю, без монтажу, від початку до кінця. Але твори можуть бути записані в різні дні.

Прослуховування DVD записів і допуск кандидатів до I-го туру буде здійснено кваліфікаційною комісією, запрошеною організаційним комітетом конкурсу (надалі – оргкомітет). Оргкомітет повідомить кандидатів про участь у I-му турі конкурсу не пізніше 15.07.2019 року.

 1. Й. С. Бах. Partita № 3 in E major BWW1006a для скрипки соло (Preludio) або (Loure) або (Gavotte en Rondeau)
 2. Н. Паганіні. Один з каприсів op. 1

Лауреати міжнародних конкурсів, що входять до EMCY (Європейська асоціація музичних конкурсів для молодих музикантів) або WFIMC (Всесвітня федерація міжнародних конкурсів), допускаються до участі без попереднього відбору. У такому випадку, замість DVD-запису необхідно прикріпити до заявки документи, що підтверджують участь у конкурсах, які входять до EMCY або WFIMC.

Матеріали, представлені на конкурс не повертаються. Оргкомітет, надсилає кандидату підтвердження про отримання заявки. Заявки, оформлені неналежним чином або надіслані без вищезазначених документів, до розгляду не приймаються.

Оргкомітет залишає за собою право вимагати у кандидатів додаткову інформацію.

Вся інформація, розміщена на офіційному сайті конкурсу, є коректною на момент публікації. Оргкомітет залишає за собою право вносити зміни, якщо того будуть вимагати обставини, але не пізніше ніж за два місяці до початку конкурсу. У випадку виникнення розбіжностей у прочитанні тексту і умов між україномовною та англомовною версіями, правильною є україномовна версія.

Одночасно з подачею заявки кожен учасник повинен здійснити вступний внесок, який не повертається, в розмірі 100 євро, або суму в доларах або у гривнях, яка еквівалентна вказаній сумі в євро відповідно до курсу Національного банку України на день оплати.
Учасник повинен здійснити внесок на розрахунковий рахунок Громадської організації «Мистецьке об’єднання «Світ класичної музики» (м. Львів).

ЄДРПОУ 38099051
у євро: р/р 26005053810214 у ЗГРУ КБ “ПРИВАТБАНК” м. ЛЬВІВ МФО 325321
у гривнях: р/р 26005060880408 у ЗГРУ КБ “ПРИВАТБАНК” м. ЛЬВІВ МФО 325321
Призначення платежу: Вступний внесок за участь у конкурсі

Конкурсанти і їх концертмейстери зобов’язані самостійно застрахувати себе та інструменти на час проведення конкурсу. Кожний учасник зобов’язаний при в’їзді в Україну задекларувати свій інструмент митним органам. Якщо учасник грає на орендованому інструменті високої вартості, він повинен мати відповідний документ, який підтверджує право на його використання.

Конкурсанти, що отримали запрошення на конкурс і які проживають в країні, що має візовий режим з Україною, повинні самостійно звернутися в посольство (консульство) України для оформлення візи. Оргкомітет не забезпечує конкурсантів, їх концертмейстерів і інших осіб, що їх супроводжують, будь-якими видами страхування.

Оргкомітетом міжнародного конкурсу визначено три премії та три спеціальні нагороди для учасників конкурсу:

1 премія – 20 000 євро *

2 премія – 10 000 євро *

3 премія – 8 000 євро *

* Премія виплачується в гривнях по курсу НБУ станом на 10 липня 2019 року. Відповідно до законодавства України з суми винагороди будуть утримані податок на доходи в розмірі 18% та військовий збір в розмірі 1.5%.

Три спеціальні нагороди вартістю від 500 до 2000 євро

Конкурс складається з трьох турів: I; II; III (фінал).

Всі тури конкурсу є відкритими для публіки. Всі твори повинні виконуватись напам’ять, за винятком виконання сонати в II турі і концерту Євгена Станковича у фіналі.

Порядок виступів конкурсантів в I-му турі визначається жеребкуванням і зберігається протягом всього конкурсу. В окремих випадках, у зв’язку з хворобою конкурсанта або іншими форсмажорними обставинами, голова журі може прийняти рішення про зміну порядку виступів.

Під час проведення конкурсу оргкомітет забезпечує учасникам на кожному з етапів одну безкоштовну репетицію з піаністом-концертмейстером і одну безкоштовну репетицію з оркестром. Кандидати можуть приїхати на конкурс з власним концертмейстером. Конкурсантам будуть надані класи для репетицій і час для акустичної репетиції перед кожним туром на сцені концертного залу, де  буде проходити конкурс.

Всі тури конкурсу можуть записуватися для наступних трансляцій і видань на аудіо- і відеоносіях. Конкурсанти зобов’язуються підписати документ, який підтверджує відсутність претензій на використання оргкомітетом і його уповноваженими представниками вищевказаних матеріалів. Оргкомітет і його уповноважені представники не несуть фінансових зобов’язань перед конкурсантами за використання отриманих матеріалів. Конкурсанти не можуть контактувати чи розмовляти з будь-ким з членів журі під час участі у конкурсі. Будь-яке порушення цього правила може призвести до дискваліфікації конкурсанта. Результати кожного туру конкурсу оголошуються після його закінчення. Рішення журі конкурсу є остаточними і перегляду не підлягають.

І тур (19, 20 жовтня 2019 р)

1 Й. С. Бах

 • Ciaccona з Партіти №2  Solo Violin in D minor, BWV 1004

2. Один з каприсів Н. Паганіні A caprice Op. 1 (oкрім  № 14, 16, 20)

3. Один з етюдів Г. Венявського An étude Op. 10, “L’Ecole Moderne”

4. Твір для скрипки соло

 • Фріц Крейслер. Recitativo and Scherzo, op. 6

ІІ тур (22, 23 жовтня 2019 р.)

1. В.А. Моцарт

 • I частина Концерту для скрипки No.1 in B major, K. 207

2. Один з віртуозних творів на вибір учасника конкурсу:

Е. Ізаї

 • Соната для скрипки соло No.3 або No.6, Op.27

М. Равель

 • Tzigane

Г. Венявський

 • Scherzo-Tarantella, Op. 16
 • Polonaise in D major, Op. 4 або A major, Op. 21
 • Variations on an original theme, Op. 15

П. Сарасате

 • Caprice Basque, Op. 24
 • Carmen Fantasy (Franz Waxman)

Н. Паганіні

 • La Campanella (arr. Fritz Kreisler)
 • Variations on ‘I Palpiti’, Op. 13 (arr. Fritz Kreisler)

П. Чайковський

 • Valse-Scherzo, Op. 34

К. Сен-Санс

 • Introduction and Rondo Capriccioso, Op. 28
 • Etude in the form of a Waltz, Op. 52 No. 6 (arr. Eugene Ysaÿe)

3. Одна з сонат для скрипки і фортепіано на вибір учасника конкурсу:

Л. Бетховен

 • Соната No.6 in A Major, Op. 30 №1
 • Соната No.7 in C minor, Op. 30 №2
 • Соната No.10 in G Major, Op. 96

Й. Брамс

 • Соната No.1 in G Major, Op. 78
 • Соната No.3 in D minor, Op. 108

С. Прокоф’єв

 • Соната No.1 in F minor, Op. 80
 • Соната No.2 in D Major, Op. 94 bis

Ф.Пуленк

 • Соната

М. Равель

 • Соната №2 in G Major

Б. Лятошинський

 • Соната Op.19

А. Шнітке

 • Соната №1

IІІ тур (25, 26 жовтня 2019 р.)

1. Євген Станкович.  Концерт для скрипки з оркестром № 5 (2017);  «Питання без відповіді» Присвячується Олегу Крисі

2. Один з концертів для скрипки з оркестром на вибір учасника конкурсу:

 • Л. Бетховен:  Концерт in D Major, Op.61
 • Й. Брамс:  Концерт in D Major, Op.77
 • П. Чайковський:  Концерт in D Major, Op.35
 • Н. Паганіні:  Концерт №1 in D Major, Op.6
 • Я. Сібеліус:  Концерт in D minor, Op.47
 • С. Прокоф’єв:  Концерт No.2  in G minor, Op.63
 • Д. Шостакович: Концерт No.1  in A minor, Op.77

 

Голова журі – лауреат міжнародних конкурсів, професор Олег Криса.
Склад членів міжнародного журі буде оприлюднений перед відкриттям конкурсу.

Яворський Денис Юрійович

(1988) Україна

Лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів, в числі яких: конкурс ім. Ф. Шопена (м. Київ, 1 премія), конкурс ім. Г. Нейгауза (м. Кіровоград, 3 премія), конкурс-фестиваль ім. Ф.Шопена (Польща, м. Пшедбуж, лауреат), конкурс-фестиваль ім. Ф.Шопена (м. Дніпропетровськ, лауреат). Закінчив школу мистецтв по класу фортепіано у Поліщук Т. Ю. в м. Волочиську, Хмельницької області. Продовжив навчання в Київській музичній школі-інтернат ім. М.Лисенка (клас Найдич Н. М.) і НМАУ ім. П.І. Чайковського (клас проф. Архімовича Б. О. і проф. Толпиго Н. К.). Брав участь в майстер - класах В. Руденко (Росія), Е. Стефанської (Польща), Б. Блоха (Німеччина). Запрошений був у якості концертмейстера на скрипкові та вокальні конкурси, в числі яких міжнародний конкурс ім. Б. Дворіонаса (м. Вільнюс), міжнародний конкурс ім. М. Лисенка (м. Київ), міжнародний конкурс вокалістів пам'яті Б. Гмирі (м. Київ), міжнародний конкурс скрипалів О. Криси (м. Львів). Основу репертуару піаніста складають твори І. С. Баха, В. А. Моцарта, Л. Бетховена, Ф. Шуберта, Р. Шумана, Ф. Ліста, Ф. Шопена, С. Прокоф'єва. Найбільш яскравими є виконання етюдів Ф. Шопена, Трансцендентних етюдів Ф. Ліста, двох концертів для фортепіано з оркестром Ф. Ліста, Симфонічних етюдів Р. Шумана, 5 віолончельних сонат Л. Бетховена, 6 «мангеймських» сонат В. Моцарта, трьох скрипкових сонат Й. Брамса, двох скрипкових сонат С. Прокоф'єва. Грає в концертних залах України, Польщі, Чехії, Німеччини, Франції, Ірландії, Китаю. Являється кандидатом мистецтвознавства та членом лістівського товариства м.Хмельницького.

Тетяна Павлічук-Тишкевич

(1989) Україна

Тетяна Павлічук-Тишкевич народилася в м.Луцьку у родині музикантів. У 2005 році (у віці 16 років) вступила до Національноі Музичноі Академіі Украіни ім.П.Чайковського ( клас фортепіано - Заслужена Артистка Украіни, професор Наталія Толпиго), яку закінчила з відзнакою та ступенем магістра о 2010 році.

2010-2013 пройшла асистентуру-стажування у НМАУ ім.П.І.Чайковського у класі засл. артистки України, проф. Наталії Толпиго, володар іменної стипендії ім.Чайковського 2008-2009 рр.

3 2007-2009- Тетяна працювала концертмейстером у скрипковому класі проф. Богодара Которовича у КССМШ ім.М.Лисенка.

Веде активну концертну діятельність: виступає з сольними концертами, у складі камерного ансамблю з відомими музикантами України та Європи, серед яких: Олексій Семененко (скрипка), Михайло Почекін (скрипка), Кирило Шарапов (скрипка), Денис Северін (віолончель), Yoon Young (скрипка), Олег Полянський (фортепіано).

З огляду високоii професiйноi майстерностi є першим виконавцем творів багатьох композиторів України: Валентин Сільвестров, Святослав Луньов, Максим Шалигін, Олексій Ретинський та інш. Лауреат Міжнародного конкурсу піаністів «Муза» Греція (2007), Міжнародного конкурсу ім. Марії Юдіної (Санкт-Петербург, 2009), переможець Першого Міжнародного конкурсу камерних ансамблів ім.Д.Бортнянського (2010).

Лауреат Всеукраінських конкурсів, серед яких - «Чернігів скликає таланти» (2005), стипендіальна програма «Нові імена України» (2004), «Срібний дзвін» (Ужгород, 2006).

Участник відомих міжнародних фестивалів: «Неделя консерваторий» (Санкт-Петербург, 2007); «Дни русской музыки» (Афіни, 2007); «Сіверські музичні вечори» (Чернігів, 2008), «Гоголь-фест» (Киев-2010), «Київ мюзік - фест»(2005-2009), «Organum» (Сумы-2010), "Koktebel Jazz Fest (2018) та багатьох інших.

2011 рiк - артист та співзасновник відомого колективу- квартету «Kiev-Tango-Project»

2012 -2014 рр – засновник та артистичний директор проекту «Вiртуози краIни» 2014 –офiцiйний концертмейстер майстер-курсiв скрипалiв та вiолончелiстів у м.Пiла (Польща)

2016- офіційний концертмейстер Міжнародного конкурсу скрипалів ім.Олега Криси (м.Львів)

Учасники та їх концертмейстери повинні прибути на конкурс за власний рахунок. Під час проведення конкурсу оргкомітет пропонує для учасників та їх концертмейстерів житло (готелі, гуртожитки):

 • Номери —  екв. від 40 € / доба
 • Квартири — www.booking.com
TwitterLinkedInDigg
We use our own or third party cookies to improve your web browsing experience. If you continue to browse we consider that you accept their use.  Accept  More information