20 тисяч євро за першу скрипку: у Львові проходить міжнародний конкурс скрипалів

 zaxid.net

  2019-10-25

В п’ятницю, 17 жовтня у Львівській Національній Філармонії відбулося офіційне відкриття ІІІ Міжнародного конкурсу скрипалів імені Олега Криси. Подія відбувається раз в три роки і за цей час вона здобула авторитет фахового та прозорого конкурсу. Цьогоріч на змагання приїхало 39 учасників із 16 країн – вони боротимуться за перші місця, загальна нагорода яких складає 38 тисяч євро. Вже втретє генеральним спонсором заходу стала ТМ «Світоч» від компанії Nestle.

Для молодих виконавців класичної музики Міжнародні конкурси – це одна з небагатьох можливостей побудувати свою кар’єру. Саме тому у 2013 році президент Громадської організації «Мистецьке об’єднання «Світ класичної музики» Сергій Подолянчик та легенда української скрипкової школи Олег Криса заснували Міжнародний конкурс скрипалів у Львові. Мета якого – розвиток талановитої молоді, набуття українськими виконавцями досвіду участі у міжнародних заходах, промоція світової та вітчизняної скрипкової класики.

«В Україні багато обдарованої молоді, але більшості бракує фінансової можливості відвідувати закордонні конкурси. Саме тому ми вирішили організувати подію світового рівня в Україні і саме у Львові, який надзвичайно багатий своєю мистецькою спадщиною. Цьогоріч ми втретє прийматимемо кращих молодих віртуозів світу у культурній столиці України. Вже сам цей факт свідчить про те, що наш Львівський конкурс належно цінується у світі класичної музики на міжнародному рівні», – розповів Сергій Подолянчик.

Змагання проходитимуть із 17 по 27 жовтня у три тури. У першому етапі конкурсу учасники повинні будуть виконати музичний твір сольно, опісля, 19-20 жовтня, у другий тур пройде лише 15 конкурсантів. Вже у другому етапі скрипалі повинні будуть виконати музичний твір під акомпанемент фортепіано. І 22-23 жовтня журі визначить 6 фіналістів. Щоб популяризувати українську класичну музику, у 3 турі учасники виконуватимуть концерти українських композиторів разом з симфонічним оркестром Філармонії. Переможців конкурсу буде визначено 25-26 жовтня.

«Наш Львівський конкурс це, перш за все, безпосередня промоція української класичної музики, нашого національного надбання. Кожен учасник повинен виконати певні твори українських композиторів. Переконаний, що надалі зарубіжні виконавці включать їх до своїх концертних програм і, тим самим, пропагуватимуть нашу культурну спадщину», - зазначає маестро Олег Криса.

Судитимуть учасників конкурсу 9 членів журі. Це авторитетні музиканти та викладачі з усього світу, що зможуть суворо, але справедливо оцінити кожного конкурсанта. Кожен охочий зможе послухати талановитих віртуозів з усього світу безкоштовно – тури проходитимуть відкрито.

Вперше цього року конкурс проводитиметься за підтримки Українського культурного фонду. А ТМ «Світоч» від компанії Nestle вже традиційно 9 років поспіль є генеральним спонсором заходу. Зокрема, бренд повністю фінансує перший приз змагань – чек на 20 тисяч євро для переможця конкурсу. Для компанії Nestle підтримка таких заходів є одним з важливих напрямків у контексті розвитку громад. За словами директора з корпоративних комунікацій та зв’язків з громадськістю Володимира Співака, спонсорство Міжнародного конкурсу скрипалів імені Олега Криси – це створення спільних цінностей компанії та суспільства.

«Для нашої компанії розвиток громади є дуже важливим. Офіси Nestle присутні у багатьох країнах світу і всюди ми намагаємося покращити життя людей. Зокрема, ми впроваджуємо різноманітні програми для молоді та дітей й дбаємо про екологію. У Львові ж ми вважаємо за честь підтримувати подію міжнародного значення. Адже ця талановита молодь з усього світу заслуговує на те, щоб її побачили, почули та підтримали», – розповідає Володимир Співак.

ІІІ Міжнародний конкурс скрипалів імені Олега Криси – подія світового масштабу, яка не лише дає шанс прославитися молодим музикантам, а й створює позитивний імідж України. Щороку кількість музикантів з усього світу, що хочуть взяти участь у цих змаганнях зростає, а репутація прозорого та чесного конкурсу покращує ставлення іноземців до України.


TwitterLinkedInDigg
We use our own or third party cookies to improve your web browsing experience. If you continue to browse we consider that you accept their use.  Accept  More information